LM3677TLX-1.5/NOPB
Contact Now
LM3677TLX-1.5/NOPB
Product Category : Switching Voltage Regulators
Output Configuration : Positive
Manufacturer : Texas instruments
Minimum Quantity : 3000
Operating Temperature : -30°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Min) : 2.7V
Function : Step-Down
Topology : Buck
Supplier Device Package : 5-DSBGA (1.41x1.08)
Part Status : Obsolete
Packaging : Tape & Reel (TR)
Output Type : Fixed
Current - Output : 600mA
Frequency - Switching : 3MHz
Voltage - Output (Min/Fixed) : 1.5V
Package / Case : 5-WFBGA, DSBGA
Voltage - Input (Max) : 5.5V
Series : -
Description : IC REG BUCK 1.5V 0.6A SYNC 5USMD