LMS1585AIS-1.5/NOPB
Contact Now
LMS1585AIS-1.5/NOPB
Output Current : 5 A
Product Category : LDO Voltage Regulators
Dropout Voltage : 1.2 V
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Load Regulation : 0.3 %
Input Voltage MAX : 13 V
Package / Case : TO-263-3
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Output Voltage : 1.5 V
Packaging : Tube
Quiescent Current : 13 mA