LP5900TL-4.5/NOPB
Contact Now
LP5900TL-4.5/NOPB
Output Current : 0.15 A
Product Category : LDO Voltage Regulators
Dropout Voltage : 80 mV
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Load Regulation : 0.001 %/mA
Input Voltage MAX : 5.5 V
Package / Case : DSBGA-4
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Output Voltage : 4.5 V