XR21V1414IM48-F
Contact Now
XR21V1414IM48-F
Operating Supply Current : 20 mA
Product Category : USB Interface IC
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Package / Case : TQFP-48
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Standard : USB 2.0
Packaging : Tray
Operating Supply Voltage : 2.97 V to 3.63 V
Type : Bridge, USB to UART
Manufacturer : Exar
Speed : High-Speed
Data Rate : 480 Mb/s, 12 Mb/s
Description : USB Interface IC 4-Ch 12Mbps 48MHz Internal clock; UART