EFR32MG12P432F1024GM68-CR
Contact Now
EFR32MG12P432F1024GM68-CR
Product Category : RF Transceiver
Type : TxRx + MCU
Voltage - Supply : 1.8 V ~ 3.8 V
RF Family/Standard : 802.15.4, Bluetooth
Memory Size : 1MB Flash, 256kB RAM
Protocol : Bluetooth v4.0, Thread, Zigbee®
Data Rate (Max) : 38.4kbps
Manufacturer : Silicon Labs
Minimum Quantity : 2500
Current - Transmitting : 20.3mA ~ 134.3mA
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Sensitivity : -102dBm
Current - Receiving : 8.4mA ~ 13mA
Part Status : Active
Packaging : Tape & Reel (TR)
Serial Interfaces : I²C, I²S, IrDA, SPI, UART
Power - Output : 19dBm
GPIO : 46
Frequency : 2.4GHz