FL1P-10QJ-1-G110V
Contact Now
FL1P-10QJ-1-G110V
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : AC/DC
Termination Style : Quick Connect - 0.189" (4.8mm)
Current : 20mA
Millicandela Rating : 8000 ~ 10000mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.394" (10.00mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Domed Top
Viewing Angle : 60°
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Green
Package : Bulk
Lens Color : Green
Product Status : Active
Ingress Protection : IP50
Features : -
Lens Size : 11.50mm Dia
Lens Transparency : -
Series : FL1P
Mfr : Mallory Sonalert Products Inc.
Voltage : 110V
Base Product Number : FL1P
Description : LED GRN 10MM SNAP 110VAC/DC STK
Contact Now
LED Panel Indicator Green 60° 110V 20mA Quick Connect - 0.189" (4.8mm)