Q14F5CXXHY24E
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : DC
Termination Style : Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Current : 20mA
Millicandela Rating : 250mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.55" (14.00mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Flat Top
Viewing Angle : -
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Yellow
Package : Bulk
Lens Color : Yellow
Product Status : Active
Ingress Protection : IP67
Features : -
Lens Size : 16.00mm Dia
Lens Transparency : Diffused
Series : Q14
Mfr : APEM Inc.
Voltage : 24V
Base Product Number : Q14F5CXXHY
Description : LED INDICATOR 14MM FLUSH CHROME
Contact Now
LED Panel Indicator Yellow Diffused 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)