FL1P-10NJ-4-R110V
Contact Now
FL1P-10NJ-4-R110V
Category : Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights
Ratings : AC/DC
Termination Style : Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Current : 20mA
Millicandela Rating : 1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions : 0.394" (10.00mm)
Type : LED
Panel Cutout Shape : Round
Lens Style : Round with Flat Top
Viewing Angle : 35°
Wavelength - Peak : -
Lamp Color : Red
Package : Bulk
Lens Color : Red
Product Status : Active
Ingress Protection : IP50
Features : -
Lens Size : -
Lens Transparency : -
Series : FL1P
Mfr : Mallory Sonalert Products Inc.
Voltage : 110V
Base Product Number : FL1P
Description : LED RED 10MM NUT 110VAC/DC STK
Contact Now
LED Panel Indicator Red 35° 110V 20mA Quick Connect - 0.250" (6.3mm)