DMA20-AAABA1
Contact Now
DMA20-AAABA1
Category : Sensors, Transducers Flow Sensors - Industrial
Product Status : Active
Package : Box
Series : Picomag
Mfr : Endress+Hauser
Material - Body : Stainless Steel
Switch Function/Rating : 4mA ~ 20mA, 2V ~ 10V, NPN, PNP, Pulse
Sensing Range : 0.1 ~ 75L/min
Flow Sensor Type : Liquid
Voltage - Input : 18V ~ 30V
Port Size : G Male Thread
Operating Temperature : -10°C ~ 60°C (TA)