TLI4971A025T5E0001XUMA1
Contact Now
TLI4971A025T5E0001XUMA1
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Response Time : 250ns
Product Status : Active
Sensor Type : Hall Effect, Open Loop
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Output : Ratiometric, Voltage
Series : Automotive, AEC-Q100
Sensitivity : 48mV/A
Linearity : ±2.25%
Mfr : Infineon Technologies
Polarization : Unidirectional
Current - Supply (Max) : 25mA
Frequency : DC ~ 240kHz
Voltage - Supply : 3.1V ~ 3.5V
Package / Case : 8-PowerTDFN
Current - Sensing : 25A
Number of Channels : 1
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
For Measuring : AC/DC
Accuracy : ±3.45%
Description : SENSOR CURRENT HALL 25A 8TISON
Contact Now
Current Sensor 25A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Unidirectional 8-PowerTDFN