DZ23C28HE3-TP
Contact Now
DZ23C28HE3-TP
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Zener Diode Arrays
Product Status : Active
Current - Reverse Leakage @ Vr : 100 nA @ 22 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 28 V
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : Automotive, AEC-Q101
Impedance (Max) (Zzt) : 80 Ohms
Supplier Device Package : SOT-23
Mfr : Micro Commercial Co
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Max : 300 mW
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Configuration : 1 Pair Common Cathode
Tolerance : ±5%
Base Product Number : DZ23C28
Contact Now
Zener Diode Array 1 Pair Common Cathode 28 V 300 mW ±5% SOT-23