BZX84C13S-7
Contact Now
BZX84C13S-7
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Zener Diode Arrays
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Current - Reverse Leakage @ Vr : 100 nA @ 8 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 13 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 900 mV @ 10 mA
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Impedance (Max) (Zzt) : 30 Ohms
Supplier Device Package : SOT-363
Mfr : Diodes Incorporated
Operating Temperature : -65°C ~ 150°C
Power - Max : 200 mW
Package / Case : 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Mounting Type : Surface Mount
Configuration : 2 Independent
Tolerance : ±6%
Base Product Number : BZX84
Contact Now
Zener Diode Array 2 Independent 13 V 200 mW ±6% SOT-363