DZ23C4V7-7
Contact Now
DZ23C4V7-7
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Zener Diode Arrays
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 4.7 V
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Impedance (Max) (Zzt) : 78 Ohms
Supplier Device Package : SOT-23-3
Mfr : Diodes Incorporated
Operating Temperature : -65°C ~ 150°C
Power - Max : 300 mW
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Configuration : 1 Pair Common Cathode
Tolerance : ±5%
Base Product Number : DZ23C4V7
Contact Now
Zener Diode Array 1 Pair Common Cathode 4.7 V 300 mW ±5% SOT-23-3