SZNZL7V5AXV3T1G
Contact Now
SZNZL7V5AXV3T1G
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Zener Diode Arrays
Product Status : Active
Current - Reverse Leakage @ Vr : 1 µA @ 7.5 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 7.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 900 mV @ 10 mA
Package : Tape & Reel (TR)
Series : Automotive, AEC-Q101
Supplier Device Package : SC-89-3
Mfr : onsemi
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C
Power - Max : 240 mW
Package / Case : SC-89, SOT-490
Mounting Type : Surface Mount
Configuration : 1 Pair Common Anode
Tolerance : -
Base Product Number : SZNZL7V5
Contact Now
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 7.5 V 240 mW SC-89-3