DZ4J360K0R
Contact Now
DZ4J360K0R
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Zener Diode Arrays
Product Status : Obsolete
Current - Reverse Leakage @ Vr : 50 nA @ 27 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 36 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1 V @ 10 mA
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Impedance (Max) (Zzt) : 250 Ohms
Supplier Device Package : SMini4-F3-B
Mfr : Panasonic Electronic Components
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Power - Max : 200 mW
Configuration : 2 Independent
Tolerance : ±5%
Base Product Number : DZ4J36
Contact Now
Zener Diode Array 2 Independent 36 V 200 mW ±5% SMini4-F3-B