DZ3J056D0L
Contact Now
DZ3J056D0L
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Zener Diode Arrays
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Current - Reverse Leakage @ Vr : 500 nA @ 2.5 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 5.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1 V @ 10 mA
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Impedance (Max) (Zzt) : 40 Ohms
Supplier Device Package : SMini3-F2-B
Mfr : Panasonic Electronic Components
Operating Temperature : 150°C
Power - Max : 150 mW
Package / Case : SC-85
Mounting Type : Surface Mount
Configuration : 1 Pair Common Anode
Tolerance : ±5%
Base Product Number : DZ3J05
Contact Now
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 5.6 V 150 mW ±5% SMini3-F2-B