BZB84-B43,215
Contact Now
BZB84-B43,215
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Zener Diode Arrays
Product Status : Active
Current - Reverse Leakage @ Vr : 50 nA @ 30.1 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 43 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 900 mV @ 10 mA
Package : Bulk
Series : -
Impedance (Max) (Zzt) : 150 Ohms
Supplier Device Package : SOT-23
Mfr : NXP USA Inc.
Operating Temperature : -
Power - Max : 300 mW
Configuration : 1 Pair Common Anode
Tolerance : ±2%
Contact Now
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 43 V 300 mW ±2% SOT-23