DZ4J091K0R
Contact Now
DZ4J091K0R
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Zener Diode Arrays
Product Status : Obsolete
Current - Reverse Leakage @ Vr : 100 nA @ 6 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 9.1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1 V @ 10 mA
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Impedance (Max) (Zzt) : 20 Ohms
Supplier Device Package : SMini4-F3-B
Mfr : Panasonic Electronic Components
Operating Temperature : -
Power - Max : 200 mW
Configuration : 2 Independent
Tolerance : -
Base Product Number : DZ4J091
Contact Now
Zener Diode Array 2 Independent 9.1 V 200 mW SMini4-F3-B