2BZX84C12
Contact Now
2BZX84C12
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Zener Diode Arrays
Product Status : Active
Current - Reverse Leakage @ Vr : 100 nA @ 8 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 12 V
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Impedance (Max) (Zzt) : 25 Ohms
Supplier Device Package : SOT-23-3 (TO-236)
Mfr : Diotec Semiconductor
Operating Temperature : -50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Max : 300 mW
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Configuration : 1 Pair Common Anode
Tolerance : ±5%
Description : ZENER SOT-23 12V 0.3W 5%
Contact Now
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 12 V 300 mW ±5% SOT-23-3 (TO-236)