2BZX84C43
Contact Now
2BZX84C43
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Zener Diode Arrays
Product Status : Active
Current - Reverse Leakage @ Vr : 50 nA @ 30.1 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 43 V
Mounting Type : Surface Mount
Package : Strip
Series : -
Impedance (Max) (Zzt) : 150 Ohms
Supplier Device Package : SOT-23-3 (TO-236)
Mfr : Diotec Semiconductor
Operating Temperature : -50°C ~ 150°C (TJ)
Power - Max : 300 mW
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Configuration : 1 Pair Common Anode
Tolerance : ±5%
Description : ZENERDIODE,SOT-23,43V,0.3W,5%
Contact Now
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 43 V 300 mW ±5% SOT-23-3 (TO-236)