BCR10PNE6327BTSA1
Current - Collector (Ic) (Max) : 100mA
Product Status : Obsolete
Transistor Type : 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Frequency - Transition : 130MHz
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 300mV @ 500µA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 50V
Supplier Device Package : PG-SOT363-PO
Resistor - Base (R1) : 10kOhms
Mfr : Infineon Technologies
Resistor - Emitter Base (R2) : 10kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) : -
Power - Max : 250mW
Package / Case : 6-VSSOP, SC-88, SOT-363
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 30 @ 5mA, 5V