MYC-Y7Z010-V2-4E512D-667-I
Contact Now
MYC-Y7Z010-V2-4E512D-667-I
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
Product Status : Active
Package : Book
Series : -
Connector Type : Pin(s)
Size / Dimension : 2.950" L x 1.970" W (75.00mm x 50.00mm)
Mfr : MYIR Tech Limited
Module/Board Type : FPGA Core
Co-Processor : Zynq-7000 (Z-7010)
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
RAM Size : 512MB
Speed : 667MHz
Core Processor : ARM® Cortex®-A9
Flash Size : 4GB
Description : MYC-Y7Z010-V2 CPU MODULE,XILINX
Contact Now
- Embedded Module ARM® Cortex®-A9 Zynq-7000 (Z-7010) 667MHz 512MB 4GB