TCG075VGLEAANN-GN00-SA
Contact Now
TCG075VGLEAANN-GN00-SA
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : White
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Bulk
Viewing Area : 153.70mm W x 115.80mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 7.5" (190.50mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : -
Mfr : Kyocera International, Inc.
Dot Pixels : 640 x 480 (VGA)
Display Mode : Transmissive
Interface : -
Dot Pitch : 0.08mm W x 0.24mm H
Dot Size : -
Backlight : LED
Base Product Number : TCG075
Controller Type : -
Description : 450NITS, 80/80/80/80 ( CR>5) 50K
Contact Now
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color 7.5" (190.50mm) 640 x 480 (VGA)