EVE3-35G-BLM-TPC-F32
Contact Now
EVE3-35G-BLM-TPC-F32
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 70.08mm W x 52.56mm H
Series : EVE3
Diagonal Screen Size : 3.5" (88.90mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Capacitive
Mfr : Matrix Orbital
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : SPI
Dot Pitch : 0.22mm W x 0.15mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 320 x 240 (QVGA)
Base Product Number : EVE3-35
Description : 3.5" 320X240 PIXEL CAPACITIVE TO
Contact Now
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color SPI 3.5" (88.90mm) 320 x 240 (QVGA)