CSSPM1.23-KTLP-W3-0-350-R18
Contact Now
CSSPM1.23-KTLP-W3-0-350-R18
Category : Optoelectronics Color LED Lighting
Current - Max : 1A
Product Status : Active
Luminous Flux @ Current/Temperature : 109lm (97lm ~ 121lm)
Mounting Type : Surface Mount
Height - Seated (Max) : 0.069" (1.76mm)
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Color : Amber
Series : OSLON® SSL 120
Package / Case : 1212 (3030 Metric)
Viewing Angle : 120°
Thermal Resistance of Package : 5.3°C/W
Supplier Device Package : SMD
Size / Dimension : 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Lumens/Watt @ Current - Test : 148 lm/W
Mfr : ams-OSRAM USA INC.
Wavelength : 617nm (Typ)
Temperature - Test : 25°C
Current - Test : 350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 2.1V