L135-O6150R3500000
Contact Now
L135-O6150R3500000
Category : Optoelectronics Color LED Lighting
Current - Max : 125mA
Product Status : Active
Luminous Flux @ Current/Temperature : 20lm (Typ)
Mounting Type : Surface Mount
Height - Seated (Max) : 0.035" (0.90mm)
Package : Tape & Reel (TR)
Color : Red-Orange
Series : LUXEON 3535L Color Line
Package / Case : 2-SMD, No Lead
Viewing Angle : 115°
Supplier Device Package : -
Size / Dimension : 0.134" L x 0.138" W (3.40mm x 3.50mm)
Lumens/Watt @ Current - Test : 95 lm/W
Mfr : Lumileds
Wavelength : 615nm
Temperature - Test : 25°C
Current - Test : 100mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ) : 2.1V