LM3280TL-275/NOPB
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) Voltage Regulators - Linear + Switching
Number of Outputs : 4
Product Status : Active
w/Sequencer : No
Frequency - Switching : 2MHz
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
w/Supervisor : No
Supplier Device Package : 16-DSBGA
Voltage/Current - Output 3 : 2.75V, 20mA
Voltage/Current - Output 2 : 2.85V, 20mA
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : -30°C ~ 85°C
Voltage - Supply : 2.7V ~ 5.5V
Package / Case : 16-WFBGA
w/LED Driver : No
Mounting Type : Surface Mount
Voltage/Current - Output 1 : 0.8V ~ 3.6V, 300mA
Base Product Number : LM3280
Topology : Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (3)
Description : IC REG QD BUCK/LNR 2MHZ 16TUSMD
Contact Now
PMIC - Voltage Regulators - Linear Switching 4 Output Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (3) 2MHz 16-DSBGA