LM3671TLX-3.3/NOPB
Synchronous Rectifier : Yes
Frequency - Switching : 2MHz
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case : 5-WFBGA, DSBGA
Voltage - Input (Min) : 2.7V
Function : Step-Down
Voltage - Output (Min/Fixed) : 3.3V
Output Type : Fixed
Current - Output : 600mA
Voltage - Input (Max) : 5.5V
Number of Outputs : 1
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Series : -
Supplier Device Package : 5-DSBGA (1.41x1.08)
Mfr : Texas Instruments
Output Configuration : Positive
Base Product Number : LM3671
Description : IC REG BUCK 3.3V 600MA 5DSBGA
Contact Now
Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 600mA 5-WFBGA, DSBGA