NL17SZ32DFT2G-L22038
Contact Now
NL17SZ32DFT2G-L22038
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters
Product Status : Last Time Buy
Number of Inputs : 2
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : 17SZ
Input Logic Level - High : -
Logic Type : OR Gate
Current - Quiescent (Max) : 1 µA
Supplier Device Package : SC-88A (SC-70-5/SOT-353)
Input Logic Level - Low : -
Mfr : onsemi
Voltage - Supply : 1.65V ~ 5.5V
Max Propagation Delay @ V, Max CL : 4.5ns @ 5V, 50pF
Current - Output High, Low : 32mA, 32mA
Package / Case : 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C