NC7SZ32M5X-L22090
Contact Now
NC7SZ32M5X-L22090
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters
Product Status : Last Time Buy
Number of Inputs : 2
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : 7SZ
Input Logic Level - High : -
Logic Type : OR Gate
Current - Quiescent (Max) : 2 µA
Supplier Device Package : SOT-23-5
Input Logic Level - Low : -
Mfr : onsemi
Voltage - Supply : 1.65V ~ 5.5V
Max Propagation Delay @ V, Max CL : 4.5ns @ 5V, 50pF
Current - Output High, Low : 32mA, 32mA
Package / Case : SC-74A, SOT-753
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C