LTC4121EUD-4.2#PBF
Contact Now
LTC4121EUD-4.2#PBF
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : -
Fault Protection : -
Number of Cells : -
Supplier Device Package : 16-QFN (3x3)
Battery Pack Voltage : 4.2V
Mfr : Analog Devices Inc.
Programmable Features : -
Battery Chemistry : Lithium Ion/Polymer
Package / Case : 16-WFQFN Exposed Pad
Interface : -
Charge Current - Max : 400mA
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Supply (Max) : 40V