LT3650IDD-4.2#PBF
Contact Now
LT3650IDD-4.2#PBF
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Number of Cells : 1
Supplier Device Package : 12-DFN (3x3)
Battery Pack Voltage : 4.2V
Mfr : Analog Devices Inc.
Programmable Features : Timer
Battery Chemistry : Lithium Ion/Polymer
Package / Case : 12-WFDFN Exposed Pad
Interface : -
Charge Current - Max : 2A
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply (Max) : 32V