CY7C1321KV18-250BZXC
Contact Now
CY7C1321KV18-250BZXC
Supply Current - Max : 370 mA
Product Category : SRAM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : 0 C
Organization : 512 k x 36
Access Time : 0.45 ns
Package / Case : FBGA-165
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Memory Size : 18 Mbit
Packaging : Tray
Supply Voltage - Min : 1.7 V
Interface Type : Parallel
Maximum Clock Frequency : 250 MHz
Supply Voltage - Max : 1.9 V
Manufacturer : Cypress Semiconductor
Description : SRAM 18Mb 250Mhz 1.8V DDR-II SRAM