CY7C2665KV18-550BZXI
Contact Now
CY7C2665KV18-550BZXI
Supply Current - Max : 1.52 A
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Organization : 4 M x 36
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Memory Size : 144 Mbit
Packaging : Tray
Supply Voltage - Min : 1.7 V
Interface Type : Parallel
Maximum Clock Frequency : 550 MHz
Supply Voltage - Max : 1.9 V
Manufacturer : Cypress Semiconductor
Description : SRAM 144Mb 1.8V 550Mhz 4M x 36 QDR II SRAM