CYRS1545AV18-250GCMB
Contact Now
CYRS1545AV18-250GCMB
Supply Current - Max : 1275 mA
Product Category : SRAM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Organization : 2 M x 36
Package / Case : CCGA-165
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Memory Size : 72 Mbit
Packaging : Tray
Supply Voltage - Min : 1.7 V
Interface Type : Parallel
Maximum Clock Frequency : 250 MHz
Supply Voltage - Max : 1.9 V
Manufacturer : Cypress Semiconductor
Description : SRAM 72Mb 1.8V 250Mhz 2M x 36 QDR II SRAM