CY7C1413KV18-300BZCT
Contact Now
CY7C1413KV18-300BZCT
Supply Current - Max : 540 mA
Product Category : SRAM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : 0 C
Organization : 2 M x 18
Access Time : 0.45 ns
Package / Case : FBGA-165
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Memory Size : 36 Mbit
Packaging : Reel
Supply Voltage - Min : 1.7 V
Interface Type : Parallel
Maximum Clock Frequency : 300 MHz
Supply Voltage - Max : 1.9 V
Manufacturer : Cypress Semiconductor
Description : SRAM 36Mb 1.8V 300Mhz 2M x 18 QDR II SRAM