CY7C1145KV18-400BZXC
Contact Now
CY7C1145KV18-400BZXC
Supply Current - Max : 850 mA
Product Category : SRAM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : 0 C
Organization : 512 k x 36
Access Time : 0.45 ns
Package / Case : FBGA-165
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Memory Size : 18 Mbit
Packaging : Tray
Supply Voltage - Min : 1.7 V
Interface Type : Parallel
Maximum Clock Frequency : 400 MHz
Supply Voltage - Max : 1.9 V
Manufacturer : Cypress Semiconductor
Description : SRAM 18MB (512Kx36) 1.8v 400MHz QDR II SRAM