CY7C1520KV18-333BZXI
Contact Now
CY7C1520KV18-333BZXI
Supply Current - Max : 640 mA
Product Category : SRAM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Organization : 2 M x 36
Access Time : 0.45 ns
Package / Case : FBGA-165
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Memory Size : 72 Mbit
Packaging : Tray
Supply Voltage - Min : 1.7 V
Interface Type : Parallel
Maximum Clock Frequency : 333 MHz
Supply Voltage - Max : 1.9 V
Manufacturer : Cypress Semiconductor
Description : SRAM 72MB (2Mx36) 1.8v 333MHz DDR II SRAM