IS61VPS102436B-250TQLI
Contact Now
IS61VPS102436B-250TQLI
Supply Current - Max : 450 mA
Product Category : SRAM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Organization : 1 M x 36
Access Time : 2.8 ns
Package / Case : TQFP-100
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Memory Size : 36 Mbit
Packaging : Tray
Supply Voltage - Min : 2.375 V
Interface Type : Parallel
Maximum Clock Frequency : 250 MHz
Supply Voltage - Max : 2.625 V
Manufacturer : ISSI
Description : SRAM 36M, 2.5V, 250Mhz Sync SRAM