CY62128ELL-45ZXIT
Contact Now
CY62128ELL-45ZXIT
Supply Current - Max : 16 mA
Product Category : SRAM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Organization : 128 k x 8
Access Time : 45 ns
Package / Case : TSOP-32
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Memory Size : 1 Mbit
Packaging : Reel
Supply Voltage - Min : 4.5 V
Interface Type : Parallel
Supply Voltage - Max : 5.5 V