IS61LPD51236A-200TQI
Contact Now
IS61LPD51236A-200TQI
Supply Current - Max : 475 mA
Product Category : SRAM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Organization : 512 k x 36
Access Time : 3.1 ns
Package / Case : TQFP-100
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Memory Size : 18 Mbit
Packaging : Tube
Supply Voltage - Min : 3.135 V
Interface Type : Parallel
Maximum Clock Frequency : 200 MHz
Supply Voltage - Max : 3.465 V
Manufacturer : ISSI
Description : SRAM 18Mb 512Kx36 200MHz Sync SRAM 3.3v