SST25LF020A-33-4C-SAE-T
Contact Now
SST25LF020A-33-4C-SAE-T
Supply Current - Max : 10 mA
Product Category : Flash Memory
Memory Type : NOR
Mounting Style : SMD/SMT
Supply Voltage - Max : 3.6 V
Memory Size : 2 Mbit
Packaging : Reel
Supply Voltage - Min : 3 V
Package / Case : SOIC-8
Series : SST25LF
Interface Type : SPI
Operating Temperature Range : 0 C to + 70 C
Speed : 33 MHz
Manufacturer : Microchip Technology
Description : Flash Memory 3.0 to 3.6V 2Mbit SPI Serial Flash