NST65011MW6T1G
Contact Now
NST65011MW6T1G
  • 1
Transistor Polarity : NPN
Product Category : Bipolar Transistors - BJT
Mounting Style : SMD/SMT
Maximum DC Collector Current : 100 mA, 100 mA
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 65 V, 65 V
Package / Case : SOT-363-6
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Gain Bandwidth Product fT : 100 MHz, 100 MHz
Configuration : Dual
Collector- Base Voltage VCBO : 80 V, 80 V
Emitter- Base Voltage VEBO : 6 V, 6 V
Collector-Emitter Saturation Voltage : 600 mV, 600 mV