12A02CH-TL-E
Contact Now
12A02CH-TL-E
  • 1
Transistor Polarity : PNP
Product Category : Bipolar Transistors - BJT
Mounting Style : SMD/SMT
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : - 12 V
Package / Case : CPH-3
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Gain Bandwidth Product fT : 450 MHz
Configuration : Single
Collector- Base Voltage VCBO : - 15 V
Series : 12A02CH
Emitter- Base Voltage VEBO : - 5 V
Collector-Emitter Saturation Voltage : - 0.12 V
Manufacturer : onsemi
Description : Bipolar Transistors - BJT BIP PNP 1A 12V