APT13005T-G1
Contact Now
APT13005T-G1
  • 1
Transistor Polarity : NPN
Product Category : Bipolar Transistors - BJT
Mounting Style : Through Hole
Maximum DC Collector Current : 8 A
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 450 V
Package / Case : TO-220AB-3
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Gain Bandwidth Product fT : 4 MHz
Configuration : Single
Series : APT1300
Emitter- Base Voltage VEBO : 9 V
Collector-Emitter Saturation Voltage : 300 mV
Manufacturer : Diodes Incorporated
Description : Bipolar Transistors - BJT 450V NPN High Volt 700Vces 450Vceo 3.2A