DXT13003DG-13
Contact Now
DXT13003DG-13
  • 1
Transistor Polarity : NPN
Product Category : Bipolar Transistors - BJT
Mounting Style : SMD/SMT
Maximum DC Collector Current : 3 A
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 450 V
Package / Case : SOT-223-4
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Gain Bandwidth Product fT : 4 MHz
Configuration : Single
Series : DXT13003
Emitter- Base Voltage VEBO : 9 V
Collector-Emitter Saturation Voltage : 400 mV
Manufacturer : Diodes Incorporated
Description : Bipolar Transistors - BJT 100V NPN 450V Trans 1.3A 3W 4MHz 400mV