STPS30M60SR
Technology : Si
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style : Through Hole
Ir - Reverse Current : 165 uA
Package / Case : I2PAK
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Tube
Configuration : Dual
Series : STPS30M60S
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 60 V
Vf - Forward Voltage : 540 mV
Ifsm - Forward Surge Current : 600 A
If - Forward Current : 30 A