1250-4S-230
Contact Now
1250-4S-230
  • 1
For Use With : 1200TA
Packaging : Bulk
Voltage Rating : 415 V
Product Category : Surge Suppressors
Type : AC General Duty
Termination Style : Screw
Current Rating : 20 kA
Series : 1250
Mounting : DIN Rail
Operating Temperature Range : - 50 C to + 85 C
Product : Industrial Protection Devices
Manufacturer : Bourns
Description : Surge Suppressors 230VAC 4W+G 4 Protected Poles