TRF250-120T-RC-B-0.5
Contact Now
TRF250-120T-RC-B-0.5
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 14 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Maximum Voltage : 60 VDC
Series : TRF250
Current Rating - Max : -
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.12 A
Trip Current : 0.24 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC .12A 250V