IUC76-34-M-FR2
Contact Now
IUC76-34-M-FR2
Category : RF and Wireless RFID Transponders, Tags
Memory Type : Read/Write
Style : Coin
Product Status : Obsolete
Package : Box
Series : -
Mfr : Pepperl+Fuchs, Inc.
Standards : ISO 18000-63
Size / Dimension : 0.236" L x 1.339" D (6.00mm x 34.00mm)
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Frequency : 902MHz ~ 928MHz
Writable Memory : 512b (User)
Technology : Passive
Base Product Number : IUC76
Description : RFID TAG R/W 902-928MHZ COIN
Contact Now
RFID Tag Read/Write 512b (User) Memory 902MHz ~ 928MHz ISO 18000-63 Coin